Resultater

  • -

04/08/2019 DGSK udstilling – Rødhus Klit Camping

Bedst i racen – BIR
Nakkehages TO Aslak v/Anne Geisler Elmgreen

Bedst i modsat køn – BIM
Åens Prisca v/Henning Rasmus Rasmussen

Bedste baby
Nakkehages SB Power v/Anne Eliasen & Peter Eliasen

Læs mere

  • -

16/06/2019 SJD udstilling – Vissenbjerg

Bedst i racen – BIR
Hardhausen Gitta v/ Ole Kai Frank

Bedst i modsat køn – BIM
Troldmarkens Lester v/ René Pedersen

Bedste baby
Sydåens Zarina v/ Erik Petersen

Læs mere

  • -

5/6/2019 DJ’s apporteringsprøve Terndrup

Åens Q. Uniq v/ Preben Pedersen, Bestået
Tytingens Merlin v/Peter Jensen, Bestået


  • -

13/04/2019 – DKK Forårsmesterskabsprøve

6. Vinder  – Troldmarkens Jill-Sif v/ Anton Dahl


  • -

31/03/2019 – DGSK prøve Brørup – Vinder klasse

1. Vinder – Åens Prisca v/Henning Rasmussen
2. Vinder – Lilleskogens Wayne v/Søren Thygensen
3. Vinder – Åens Hr. Whitefoot v/Erik Petersen
4. Vinder – Vajskær Balic´ v/Henriette Clemmesen


  • -

31/03/2019 – DGSK prøve Brørup – UKK

1. vinder – Snareheia’s Togo v/Ole Kaj Frank
2. vinder – Sydåens U. Maika v/Jan Poulsen


  • -

30/03/2019 – DGSK prøve Brørup

Nakkehages TO Bacco v/Peter Eliasen, 1.pr.ÅK
Dovrefjellet’s Rågg v/Stein Løkke, DISK.pr.ÅK
Gullura’s Storm v/Henrik Ranudd, 2.pr.UK
Troldmarkens Lester v/René Pedersen, 1.pr.UK
Lilleskogens Wayne v/Søren Thygensen, 2.pr.ÅK
Snareheia’s Togo v/Ole Kaj Frank, 1.pr.UK
Åens Q. UniQ v/Preben Pedersen, 2.pr.ÅK


  • -

29/03/2019 – DGSK prøve Brørup

Østjylland’s PH Chili v/Martin Larsen, 1.pr.ÅK
Østjylland’s SW Marley v/Søren Thygensen, 1.pr.ÅK
Åens Prisca v/Henning Rasmussen, 1.pr.ÅK
Troldmarkens Kenzo v/Jan Poulsen, 1.pr.ÅK
Vajskær Cora v/Lorenz Clemmesen, 1.pr.ÅK
Åens Hr. Whitefoot v/Erik Petersen, 1.pr.ÅK
Svitjods Ronja v/Thore Larson, 1.pr.ÅK


  • -

29/03/2019 – DISK prøve Tuse Næs

Øens Black Star v/Christina Bak, 2.pr.ÅK
Blacksetter B. Silke v/Michael Olsen, 2.pr.ÅK


  • -

24/03/2019 – ESKD prøve Tuse Næs

Nakkehages TD Petra v/Christian Elgaard, 2.pr.ÅK


Arkiver