28-30/03/2018 DGSK Hovedprøve 2018

  • -

28-30/03/2018 DGSK Hovedprøve 2018

Hermed en oversigt over de præmierede hunde på DGSK’s hovedprøve 2018

Onsdag den 28.03.2018
DK04545/2017 Åens Q. UniQ Preben Pedersen Unghunde klasse 1
DK07839/2014 Blacksetter B. Silke Michael Olsen Åben klasse 1
DK12369/2016 Østjylland’s SW Marley Søren Brøndum Thygesen Unghunde klasse 1
DK13665/2016 Klintholms D. Arthur (ES) Klaus Olsen Unghunde klasse 1
DK14822/2016 Nakkehages TO Aslak Anne Elmgren Unghunde klasse 1
DK16191/2016 Åens Prisca Henning Rasmussen Unghunde klasse 1
NO42542/17 Gullura’s Storm Henrik Rannudd Unghunde klasse 1
NO48013/16 Ynglesdalens Bonnie Egil Christiansen Unghunde klasse 1
SE57927/2016 Björås Elda (P) Björn Danås Unghunde klasse 1
DK00838/2016 Troldmarkens Klara Klar Lauge Larsen Åben klasse 2
DK02947/2015 Lilleskogens Wayne Søren Brøndum Thygesen Åben klasse 2
DK10552/2016 Spurvfugldalens Tanja (P) Erik Juhl Unghunde klasse 2
DK13843/2013 Østjylland’s SR Pointer Søren Brøndum Thygesen Åben klasse 2
DK13948/2015 Øens Bilbo Jesper Brinkmann Åben klasse 2
DK15638/2015 Nørre Løgum’s Gwen Karl Jensen Åben klasse 2
DK18913/2015 Kiwi Line’s KIWI (IS) Jan Lorentsen Åben klasse 2
NO43633/15 Åens N. Lykke Till Bror Meyer Åben klasse 2
Torsdag den 29/03/2018
DK02947/2015 Lilleskogens Wayne Søren Brøndum Thygesen Vinderklasse 1. Vinder
DK13949/2015 Øens Beta Ásgeir Páll Júlíusson Vinderklasse 2. Vinder
DK08022/2013 Troldmarkens Ilova af 5. maj 07 Peter Thorup Vinderklasse 3. Vinder
DK07839/2014 Blacksetter B. Silke Michael Olsen Åben klasse 1
DK12367/2016 Østjylland’s SW Liv Anton Dahl Unghunde klasse 1
DK13665/2016 Klintholms D. Arthur (ES) Klaus Olsen Unghunde klasse 1
DK16191/2016 Åens Prisca F. Robert Paulsen Unghunde klasse 1
NO38449/17 Vanity Adrinne (B) Hallgeir Berg Unghunde klasse 1
DK00969/2017 Åens Sivert Erling Clausen Unghunde klasse 2
DK13952/2015 Øens Bella Rene Thomsen Åben klasse 2
DK18913/2015 Kiwi Line’s KIWI (IS) Jan Lorentsen Åben klasse 2
SE28936/2016 Black Luckys Carola Kent Svensson Unghunde klasse 2
SE39568/2014 Janås Ingvar (IS) Stine Anderson Åben klasse 2
Fredag de 30/03/2018
SE38440/2016 Creme Cracker’s Mad Max (B) Pia Jälkestål Unghunde klasse 1
DK13948/2015 Øens Bilbo Jesper Brinkmann Åben klasse 2
DK15638/2015 Nørre Løgum’s Gwen Karl Jensen Åben klasse 2
NO43633/15 Åens N. Lykke Till Bror Meyer Åben klasse 2
NO47577/16 Svanelvdalens Ble Bare Molly Pål Kristian Andersen Unghunde klasse 2
S22819/2009 Patjanen’s Villa Antinori (P) Per-Anton Berg Åben klasse 2
SE27009/2017 Vallarfjället’s E-Melvin (ES) Pål Kristian Andersen Unghunde klasse 2
SE47111/2014 Creme Cracker’s Flash (B) Pia Jälkestål Åben klasse 2
DK02886/2012 Østjylland’s T T Tara Kjetil Urdal Åben klasse 3

Arkiver