Kategoriarkiv: Resultater

Jubilæumsprøven Sjælland 26.03.2022

GS Gulluras Rago v/ Chris Pettersen 2. Pr. Uk.

B. Mønboens Lussac Saint Emillion v/ Claus Kirkegaard Rasmussen 1. Pr. Uk.

B. Stevnsåen’s Cava v/ Bjarne Nørhave 2. Pr. Åk.

GS Sydåens Dirch v/ Camilla Muusmann 2. Pr. Åk.

GS Vajskær Fonzies Faust v/ Anne Geisler Elmgreen 2. Pr. Åk.

Jubilæumsprøven Sjælland 25.03.2022

GS Trollfuruas Tribute To Sydåens EP v/ Jan Kristensen 1. Pr. Uk.

P. Black Luckys Al Capone v/ Stefan Nilsson 1. Pr. Uk.

IS Kiwi Line’s Papaya v/ Jan Lorentsen 1. Pr. Åk.

GS Sydåens Dirch v/ Camilla Muusmann 2. Pr. Åk.

ES Melsgård AM Alta v/ Anja Ylönen 1. Pr. Åk.

IS Remkilens V-Zita v/ Gunnar Jensen 1. Pr. Uk.

B Pvn’s Petra v/ Bent Olsen 2. Pr. Åk.

ES Kongsvoldrypas Maximus v/ Arne Larsen 2. Pr. Åk.

GS Gulluras Rago v/ Chris Pettersen 2. Pr. Uk.

B. Engbjergvejs Ida v/ Morten F. Larsen 2. Pr. Åk.

ES Tobølbjergs Sally v/ Mathias Larsen 1. Pr. Åk.

 

Jubilæumsprøven Jylland/Fyn 25.03.2022

IS Norrsetter SIO Red Clay v/ Heinrich Matzen 1. Pr. UK.

B  Rio De La Plaine Marat v/ Birthe Schmidt 1. Pr. Uk.

ES Dreamzikas Akia v/ Anders Find Andersen 1. Pr. Uk.

B. Gullsmedåsens N Rädda Joppe v/ Kamilla Jægerud 2. Pr. Uk.

B Egsgård Lord Diablo v/ Thomas Eg Severinsen 1. Pr. Uk.

IS Bjerkaasen’s Bs-Siff v/ Heidi Nørgaard Jensen 1. Pr. Åk.

 

Jubilæumsprøven Jylland/Fyn 24.03.2022

ES Furore Ice v/Søren Gottfredsen 1. Pr Uk.

GS Trollfuruas Multe Myra v/ Bror Borgar Meyer 1. Pr. Uk.

B  Egsgård Lord Diablo v/ Thomas Eg Severinsen 1. Pr. Uk.

ES Nordvestjyden’s Petit v/ Anton Dahl 2. Pr Åk.

GS Puronperän Xavier v/ Jarkko Träsk 3. Pr. Uk

ES Hagalidens Sweet Duck v/ Sarah Clausen 2. Pr. Uk

GS Ekdalens Gert-Åke v/ Jan Andersson 1. Pr. Uk.

ES Dreamzikas Akia v/ Anders Find Andersen 1. Pr. Uk.

GS SS Victor v/ Søren Brøndum Thygesen 1. Pr. Uk.

ES Tobølbjergs Loke v/ Poul Erik Dahl 1. Pr. Åk.

GS Pointmanns H-Winston v/ Søren Brøndum Thygesen 1. Pr. Åk.

GS Sydåens Epic Ethan v/ Annica Pedersen 1. Pr. Åk.

 

12 årige Mads Larsen opnår 2. præmie på nybegynderprøve

Bare vi dog havde en videooptagelse af opvisningen!

Mads og Nakkehages CP Bella på kun 10 måneder gik over middag i et slip på rapsmarken på Giesegård ved Ringsted, der ubetinget efterlod alle os på sidelinjen med det indtryk, at her havde vi alle været vidne til noget ganske særligt.

Drengen, hvalpen, samarbejdet og agerhønen – Det hele var i så godt et flow, at flere ord vil ødelægge “filmen”.

Mads vinder derfor yderst velfortjent den fine agerhøne i keramik udsat af æresmedlem Bjarne Klejs til lejligheden.

 

Også Kirsten Aarhus Bennetsen med Sydåens Iza opnåede som den eneste udover Mads en præmiering.

Her et foto af hele holdet: