Fredag d. 27/03/2009
Unghundeklasse
Troldmarkens Great Dane 2. pr
20050/2007 Han Født: 18/09/2007
F:Storåens Cash M: Troldmarkens Deluxe O: Kristian Frøkjær
E + F Ulrik Stadelhofer
Æblevangens Breezer 1. pr.
18890/2007 Tæve Født: 07/09/2007
F:Rippy’s Tex M: Iglsøgaardens Taya
O + E: Christina Bak F: John Bak
Terrismäen Capri 3. pr.
FIN28904/08 Tæve Født: 04/04/2008
F:Nuch Norkampen Baloo M: Q-Bic’s Hilla
O: Leena Majala-Heino E + F Harri Heino
ES Dyer’s Onyx 1. pr.
14483/2008 Han Født: 06/01/2007
E + F Ulrik Stadelhofer
IS Kiwiline’s Citrus 1.pr
23647/2007 Tæve Født: 04/11/2007
F:Duggas B Bjärven M: Papaya O + E + F Jan Lorentsen
Nr. Løgums Daphne af 5. maj 2007 2. pr
12038/2008 Tæve Født: 30/04/2008
F: Carolinas All Hat, No Cattle M: Åshöjdens Locky
O: Karl Jensen E + F Lauge Larsen
ES Østkystens Fighter 1. pr
21165/2007 Han Født: 10/10/2007
F: Peregrinus Ess M: Godthaablunds Solbritt
O: Poul Rasmussen E + F Michael Strømberg
Åens Monty 1. pr
15658/2008 Han Født: 16/07/2007
F:Rippy’s Tex M: Åens Smilla
O: Erik Petersen E + F Mette Hvirring Jensen
Åens Mads 2.pr
15655/2007 Han Født: 16/07/2007
F:Rippy’s Tex M: Åens Smilla
O + E + F: Erik Petersen
Åben klasse
Åshøjdens Locky 2. pr
17322/2001 Tæve Født: 19/06/2001
F: Oscar du Grand Valy M: Åshøjdens Tracy
O: Eva Posner Storm E + F: Karl Jensen
Åens Fenris 2.pr
09590/2006 Han Født 25/04/2006
F: Gordvals Charm M: Åens Odine
O: Erik Petersen E+ F: Preben Pedersen
Nymarkens Jingo 2.pr
17879/2004 Han Født: 22/08/2004
F: Troldmarkens Applaus M: Åens Emma
O:Frits Pedersen E + F: Michael Strømberg
Nymarkens Hopper 2.pr
21495/2003 Han Født: 19/11/2003
F: Entangens B-Boss M: Troldmarkens Deluxe
O:Frits Friberg E + F: Lauge Stig Larsen
Storåens Cap 1.pr POKAL
12695/2004 Han Født: 10/06/2004
F: Entangens B- Boss M: Troldmarkens Abelone
O: Kennel Storåens E + F: Kristian Frøkjær
Nr. Løgums Beckham 2. pr
20475/2004 Han Født: 18/09/2004
F: Troldmarkens Chico M: Åshøjdens Locky
O: Karl Jensen E + F: Lorenz Clemmesen
Højtoftegårds Q Chano 2. pr.
05598/2006 Han Født 14/03/2006
F: Højtoftegaards B Bino – M: Højtoftegaards Nova
O: J. Olesen + E: Ole Frank
Nymarkens Harley 3 pr.
21496/2003 Han Født 19/11/2003
F: Entangen’s B-Boss M: Troldmarkens Deluxe.
O:Frits Friberg E +: Hans Henning Dellgreen
Lørdag d.28/03/2009
Unghundeklasse
P Fugledes Kate 2.pr.
08103/2008 Tæve Født: 30/03/2008
F:Fugledes Ike M: Fugledes Helena
O: Flemming Fuglede E +F : Thomas W Olsen
Åens Ofelia 2.pr
08469/2008 Tæve Født: 15/04/2008
F: Åens Sneppelundens Gismo M: Åens Fie
O : Erik Petersen E + F : Henning Rasmussen
Vinterdalens Tillaaens 1 pr. Pokal
20740/2008 Tæve Født: 24/01/2008
F: Finnvolas Kid M: Åshøjdens Vivi
O: Carola Hedlund E + F: Erik Petersen
Nr. Løgums Daphne af 5. maj 2007 1.pr
12038/2008 Tæve Født: 30/04/2008
F: Carolinas All Hat, No Cattle M: Åshöjdens Locky
O: Karl Jensen E + F Lauge Larsen
Nr. Løgums Diva af 5. maj 2007 1.pr
12036/2008 Tæve Født: 30/04/2008
F: Carolinas All Hat, No Cattle M: Åshöjdens Locky
O: Karl Jensen E + F: Peter Rafaelsen
P Fugledes Kitty 1pr.
08105/2008 Tæve Født: 30/03/2008
F: Fugledes Ike M: Fugledes Helena
O+ E + F Flemming Fuglede Jørgensen
Åbenklasse
Rana 2.pr.
002801/2008 Tæve Født: 28/03/2007
F:Gordvalls Hunter M: Grensfjellets Irma
O: Sofia Palmkvist E + F: Lorenz Clemmesen
Nr. Løgums Beckham 2pr.
20475/2004 Han Født: 18/09/2004
F: Troldmarkens Chico M: Åshøjdens Locky
O: Karl Jensen E + F: Lorenz Clemmesen
Hammarkleivas Ze-Pil 2.pr
20959/2003 Tæve Født 26/07/2003
F: Gorvals Echo – M: Hammarkleivas Zindi
O: Jan Ove Bratset E + F: Anton Dahl
P Fugledes Juvel 1.pr
17705/2007 Tæve Født 23/08/2007
F: Fugledes Black Magic – M: Fugledes Ulla
O + E + F: Flemming Fuglede Jørgensen
Østjyllands RB Liv 1.pr
04031/2007 Tæve Født: 10/02/2007
F:Engtangens B Boss M: Ronja
O + E + F : Anton Dahl
IS Mårup Klip 2.pr
02208/2007 Han Født: 07/01/2007
F:Rødrypas Riders on the Storm M: Klippeøens C Sill
O + E + F: Erik Rimmen
P Vilslev Ilja 3.pr
04261/2006 Tæve Født 27/02/2006
F: Idimum Laky M: Cille
O: Flemming Vilslev E+ F: Niels Jørgen Christensen
P Fugledes Ecü 3.pr
03039/2005 Han Født 10/02/2005
F: Fugledes Black Joker M: Astrup’s Siff
O: Flemming Fuglede E+ F: Niels Jørgen Christensen
Åens G. Blackie 1.pr
09372/2006 Tæve Født d. 09/05/2006
M: Åens Una F:Troldmarkens Applaus
O: Erik Petersen E+ F: Ole Halberg
Hunting Tiannas Blæs Becca IFF
17645/2006 Tæve Født: 31/08/2006
F:Troldmarkens Chicko M: Marrika A Tianna
O: Hildor Knudsen E + F: Peter Eliasen
Ungdomskonkurrenceklasse
Dommer: Erik Rimmen
Terrænleder: Anton Linnet
1. Vinder Åens Mads
15655/2007 Han Født: 16/07/2007
F:Rippy’s Tex M: Åens Smilla
O + E + F: Erik Petersen
2. Vinder Nr. Løgums Diva af 5. maj 2007
12036/2008 Tæve Født: 30/04/2008
F: Carolinas All Hat, No Cattle M: Åshöjdens Locky
O: Karl Jensen E + F: Peter Rafaelsen
3. Vinder Rana
002801/2008 Tæve Født: 28/03/2007
F:Gordvalls Hunter M: Grensfjellets Irma
O: Sofia Palmkvist E : Lorenz Clemmesen F: Robert Paulsen
Vinderklasse
Dommere: Kristian Thomsen (ordf.) og Thore Larsson
Terrænledere: Arnold Klovborg og Kristian Sørensen
Nymarkens Hopper 1. Vinder HP
21495/2003 Han Født: 19/11/2003
F: Entangens B-Boss M: Troldmarkens Deluxe
O:Frits Friberg E + F: Lauge Stig Larsen
Nymarkens Knockando 2. Vinder HP
S27063/2007 Han Født: 19/05/2006
F:Finnvolas Tsar M: Troldmarkens Deluxe
O: Frits Friberg E + F: Patrik Andersson
Åshøjdens Locky 3. Vinder HP
17322/2001 Tæve Født: 19/06/2001
F: Oscar du Grand Valy M: Åshøjdens Tracy
O: Eva Posner Storm E + F: Karl Jensen
Nr. Løgums Beckham 4. Vinder HP
20475/2004 Han Født: 18/09/2004
F: Troldmarkens Chico M: Åshøjdens Locky
O: Karl Jensen E + F: Lorenz Clemmesen
Åens Gangster 5. Vinder HP
09367/2006 Han Født d. 09/05/2006
M: Åens Una F:Troldmarkens Applaus
O: Erik Petersen E + F: Kent Hvirring Jensen