Markprøver

  • -

9/4/2017 DKK Skovprøve Læsø

Lyngmosegaards Gigi v/Kristian Thomsen  1 pr. (Skovsneppe)


  • -

8/4/2017 DJ Læsø

Lyngmosegaards Gigi v/Kristian Thomsen 1.ÅK

Møllens Paw v/Mette Hvirring 2.UK

 


  • -

05/04/2017 FJD Skovfugleprøve

Lyngmosegaards Gigi v/Kristian Thomsen opnåede 1. pr. på Skovfugleprøve ved Aalbæk i Nordjylland onsdag d. 5. april 2017.

Lyngmosegaards Gigi fandt den eneste sneppe vi overhovedet så denne dag!

Dansk Gordon Setter Klub ønsker stort tillykke med den fornemme præstation.


  • -

29/03/2017 DKK’s Int. Vinderklasse Bramming

Troldmarkens Jill-Sif v/Anton Dahl 2. V

Åens Hr. Whitefoot v/Erik Petersen 4. V

Puronperons Unica v/Lorens Clemmesen 6.V


  • -

26/3/2017 DGSK Hovedprøve

Kvalitetsklasser
IS Kiwilines Kiwi – Jan Lorentsen 2. UK
ES Midtfyns D Lucky – Klaus Olesen 2. ÅK
Vajslær Basco Brormand – Erik Lystrup Nielsen 2. ÅK
Østjyllansds TT Tara – Kjetil Urdal 2. ÅK
Vajskær Cita Citron – Frits Friberg 2. ÅK
PO Top Point Lin – Anna Linder 2. ÅK
ES Nordvestjydens JoJo 2. ÅK

UKK 
Åens Nandi – Robert Paulsen 1. Vinder
Åens Q Uniq – Preben Pedersen 2. Vinder
Møllens Pandora – Bjarne Kleis 3. Vinder

DGSK Internationale Vinderklasse 
Åens Molly – Henning Rasmussen 1. Vinder HP
Svitjods Ronja – Thore Larson 2. Vinder HP
Lilleskogens Wayne – Søren Thygesen 3. Vinder
Østjyllands RBZ Sandy- Søren Thygesen 4. Vinder
Puronperän Unicka – Lorenz Clemmesen 5. Vinder


  • -

25/3/2017 DGSK Hovedprøve

Tytingens Merlin – Peter Jensen 1. UK
Troldmarkens Klara Klar – Lauge Larsen 1. UK
Nymarkens Oban Aslan – Peter Jensen 2. ÅK
ES Nordvestjydens JoJo – Michael Strømberg 2. ÅK
Møllens Pandora – Bjarne Kleis 1. UK + POKAL
Nørre Løgums Frække Frida – Kim Schmidt 2. ÅK
Øens Bravo – Lene Knuth 2. UK
Åens Nandi – Robert Paulsen 2. UK
Øens Bilbo – Jesper Brinkmann 1. UK
Isabeau Des Quasars – Bengt Stenson 1. ÅK
Åens N Lykke Till – Bror Meyer 1. UK + STIL POKAL
Gulluras Zanto – Anders Strømsæter 1. UK
IS Bertha – Klaus Olesen 1. ÅK
ES Midtfyns D Lucky – Klaus Olesen 1. ÅK


  • -

24/3/2017 DGSK Hovedprøve

Troldmarkens Klara Klar – Lauge Larsen 1. UK
Lilleskogens Wayne – Søren Thygesen 1. ÅK
Vajskær Cora – Lorenz Clemmesen 2. ÅK
ES Senjas Uma-Kill Bill – Kristian Frøkjær 2. ÅK
Øens Bilbo – Jesper Brinkmann 1. UK
Østjyllands TT Tara – Kjetil Urdal 2. ÅK
Åens Molly – Henning Rasmussen 1. ÅK + POKAL
Øens Black Star – John Bak 1. UK
Østjyllands TT Tanni – Henrik Christensen 2. ÅK
Vajskær Abidal – Robert Paulsen 1. ÅK
Møllens Pandora – Bjarne Kleis 1. UK
Åens Q Uniq – Preben Pedersen 1. UK
Svitjods Ronja – Thore Larson 2. ÅK
Åens Isak – Rene Madsen 2. ÅK


  • -

25/03/2017 DGSK Hovedprøve Vinderklasse

Åens Molly v/ Henning Rasmussen 1. vinder HP

Svitjods Ronja v/ Thore Larsson 2.  vinder HP

Lilleskogens Wayne v/ Søren Thygesen 3. vinder

Østjyllands Sandy v/ Søren Brøndum Thygesen 4. vinder

Puronperän Unika v/ Lorenz Clemmesen 5. vinder


  • -

25/03/2017 DGSK Hovedprøve UKK

Åens Nandi v/ Robert Paulsen 1. Vinder

Åens Q Uniq v/Preben Pedersen 2. Vinder

Møllens Pandora v/Bjarne Kleis 3. vinder


  • -

21/3/2017 DJ Uge

Åens Nandy v/ Robert Paulsen 1. pr. UK

Åens Hr. Whitefoot v/Erik Petersen 2. pr. ÅK


Arkiver